Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Babalar Günü, Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı Hediyesi, Öğretmenler Günü ve diğer özel günler. Hatta özel olmasa bile içimizden gelen anlık mutlu etme duygusu...

Hediye vermek, Dünya'da yaşam başladığından beri var olmuştur. Hediye vermek istediğimiz kişiye olan minnettarlığımızı, takdirimizi ve sevgimizi ifade etmek için hediyeler veririz. "Önemli olan düşünmen" deseler de, doğru hediyeyi seçmemiz oldukça önemlidir. Sonuçta hediyeler, onları nasıl yorumladığımızın sembolüdür. Bu nedenle, sadece özel günler için değil, tüm yıl boyunca mükemmel hediyeyi satın alırken dikkate alınması gereken birkaç şey var.

 

1- Analiz Edin

Eminim aklınızda zaten hediyeyi alacağınız kişi-kişiler vardır.  Ancak bu kişinin ismini yazmak, onun bireysel ilgi alanlarını daha iyi belirlemenize yardımcı olabilir. Listenizde yer alan kişiyi tanımlayın ve onu büyüleyen şeyleri sıralayın: hangi hobilere ilgi duyar, dizilere veya filmlere takıntısı var mı ya da herhangi bir koleksiyonu var mı?

Sizden ne almak istediğini anlamanıza yardımcı olması için (özellikle bir meslektaşınız veya sınıf arkadaşınızsa) ufak gizli sorular sorabilir-oyunlar oynayabilirsiniz. Almak istedikleri şeyleri, onlar için ideal olduğunu düşündüğünüz şeylerden daha fazla düşünmek her zaman akıllıcadır. Hiç kimsenin dolabını dolduracak başka bir gereksiz hediyeye ihtiyacı olmadığına dair bu genel hatırlatmayı not edin.

2- Yaş Etkenini Unutmayın

Yaş, dikkate alınması gereken en belirgin faktörlerden biridir. Görünüşe göre yaşı, bir kişinin ilgisini etkileyebilir – bu yüzden çocuklar oyuncaklara yetişkinlerden daha fazla değer verir ve bir çocuğa dergi veya deri anahtarlık hediye edilmez.

Çocuklara hediye almakta zordur. Bazen yeğeniniz için mükemmel eğitici oyuncağı bulduğunuzu düşünürsünüz, sonra hala onun kavrayışının ötesinde bir yaşa ait olduğunu fark edersiniz. Alıcının yaşını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

3- Doğru Zamanı Bekleyin

Hediye vermek için özel bir durum olmasına gerek yoktur. Sadece teşekkür etmek, özür dilemek veya umursadığını göstermek için her zaman bir şeyler verebilirsiniz. Ancak doğru zamana ihtiyaç duyan hediyeler de vardır. Bazı durumlar hediye fikirlerini kısıtlayabilir ama aynı zamanda hediye sahibine sunmak istediğiniz mükemmel hediyenin değerlenmesine ve ciddileşmesine de katkıda bulunabilirler. Örneğin, yeni evlenen birisine deri anahtarlık hediye etmek çok manidar bir hediyedir.

4- Mesajınızı Aktarın

Bazen ağzımızın söyleyemediği sözleri göstermek için hediyeler veririz. Hediyeniz o kişiye söylemek istediğiniz mesaj olsun.

5- Değerini Gösterin

Hediye fiyatının, bir kişiye duyduğunuz takdiri ve sevgiyi ölçemeyeceği oldukça doğrudur. Hediyeler her zaman pahalı olmamalı, ancak kişinin kullanımını en üst düzeye çıkarabilmesi açısından değerli olmalıdır. Bir hediyenin kullanılabilirliğinden ve verimliliğinden ödün vermeden fiyatı her zaman düşünebilirsiniz. Ayrıca, bir şeyler satın almak için yeterli paranız yoksa, kişiselleştirilmiş hediyeler hazırlayarak sanatsal becerilerinizi her zaman kullanabilirsiniz. Ne derler bilirsiniz, bazen en iyi hediyeler sevgiyle yapılanlardır.

Yaratıcı bir şekilde kişiselleştirilmiş hakiki deri anahtarlık modellerimize buradan bakabilirsiniz.

 

 

Yorum yaz

Lütfen unutmayın, yorumlar yayınlanmadan önce moderatörlerimiz tarafından onaylanmalıdır.

Aradığınız bir şey mi var?