İade Talebi & Politikası

iade süreçlerimiz hakkında bilgiler ve yasal mevzuatlar

Değerli müşterimiz, bu bölümü okuyorsanız, muhtemelen(ne yazık ki) ürününüz hakkındaki fikrinizi değiştirmişsinizdir.

Bizimle olan deneyiminiz hakkında bize geri bildirimde bulunmanız bizim için çok önemli olacaktır, bu şekilde ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sizin için geliştirmeye devam edebiliriz ve gelecekte sizi etkilemek için bize bir şans daha vermenizi umarız.


Bir iade başlatmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1. Sayfanın alt kısmındaki “İade Talep Formu” sayfamıza gidin.
2. Sipariş detaylarınızı girin ve adımları takip edin.
3. Talebinizi inceleyeceğiz, onaylandıktan sonra siparişinizi bize geri gönderin. İade işlemine tarafımızdan devam edilecektir.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen buradaki iletişim formumuzu kullanın veya bize e-posta gönderin: info@kaviaq.com

Kayıtlı ofisimizin iade adresi olmadığını lütfen unutmayın, iade adresinizi iadeniz incelenip onaylandıktan sonra size göndereceğiz. Lütfen yanlış adrese gönderilen öğelerden sorumlu tutulamayacağımızı anlayın.


Ürünleri bize geri göndermeden önce lütfen aşağıdaki hususlara dikkat edin:

  • Mallar kullanılmamış, yeniden satılabilir durumda, orijinal durumunda ve uygun şekilde paketlenmiş olmalıdır. (Bir satın alma kanıtı isteyebiliriz.)
  • İadeler, iade ofisimize ulaştıktan sonra 3 iş günü içinde işleme alınacaktır.
  • Lütfen ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 takvim günü içinde bize geri postaladığınızdan emin olun.
  • Tüm iadeler orijinal yeniden kullanılabilir ambalajında gönderilmelidir. Elinizde yoksa, lütfen orijinal olarak gönderilene benzer boyutta bir pakette geri gönderin. Hatırlatma: Ürüne ait kutu zarar görmemeli ve değiştirilmemelidir.
  • Bize iade edilen tüm mallar, iade prosedürlerinin yanı sıra şartlar ve koşullara uygun olmalıdır; aksi takdirde, masrafları size ait olacak şekilde ürünü/ürünleri size geri gönderme hakkını saklı tutarız.
  • Bir geri ödeme yaparken, paranın hesabınıza geri gönderilmesi için lütfen geri ödeme bildirim tarihimizden itibaren en az 5 iş günü bekleyin. Geri ödemeler yalnızca orijinal ödeme yöntemiyle yapılır.
  • Özelleştirilmiş ürünler ve promosyon siparişleri, kusurlu olmadıkça iade edilmez.
  • Yetersiz paketleme veya asılsız iddialar nedeniyle ürünün değeri düştüğünde size kısmi geri ödeme yapma hakkını saklı tutarız.

İADE

Lütfen iade politikamızı inceleyin ve herhangi bir sorunuz olduğunda müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Siparişinize ait ürünleri iade etmek için yönlendirmeleri buradan izleyebilirsiniz.

İADE TALEBİ

İLETİŞİM

Sorularınızı, önerilerinizi veya herhangi bir konuda bize ulaşmak isterseniz, sizinle iletişim kurmaktan mutluluk duyarız. Müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir ve size en iyi hizmeti sunabilmek için buradayız.

İLETİŞİM

Yasal Mevzuat

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
3. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. 
4. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
5. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır. 
6. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
7. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır. 
8. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
9. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI:

10. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

11.SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET;
ADI/UNVANI: MUHAMMET HASAN SAİN - KAVIAQ
ADRES: Eyüp Sultan Mh. Buhara Sk. No:5/5 34885
EPOSTA: info@kaviaq.com
TEL: +90 532 613 94 19
FAKS: NaN

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

12. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.
14. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. 

CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 

15. 3üncü kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
16. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İADE KOŞULLARI:

17. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
18. Kişiselleştirilmiş ürünlerin iadesi mümkün değildi. Ancak kusurlü/ayıplı olması durumunda SATICI, ALICI’nın masraflarını karşılayarak ürünün iadesini almakla mükelleftir.
19. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. 
20. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER: 

21. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
22. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir. 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

23. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.  

ÖDEME VE TESLİMAT

24. Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, ............, ........., bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.
25. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Aradığınız bir şey mi var?